В града има нов действащ шампион: женският футболен отбор на САЩ триумфира във финалния мач на Световното първенство през 2015 г. вчера във Ванкувър, Канада, и победи Япония с впечатляващия резултат 5-2.

Отборът на САЩ счупи рекорди с тази трета победа и официално е единствената страна в историята на Световната купа за жени, която донесе огромни три златни трофея у дома (1991, 1999 и сега през 2015 г.). И докато съвместните усилия на тези впечатляващи дами доведоха до тяхната победа, ние трябва да вдигнем шапки към жените, които ритаха най-силно и повишаваха резултата точка след точка. Осигурявайки плавно предимство на отбора, Тобин Хийт подпечата сделката с гол в 54-ата минута, докато Лорън Холидей затвърди четвъртия удар.

Но беше Карли Лойд (по-горе), които все още в голяма част от страната се опитват да върнат челюстите си на мястото си. Играчът ще остане в историята като единствената жена, която изумително направи хеттрик, отбелязвайки три гола на финал на Световната купа за жени - и тя ги постигна в първите 16 минути на игра. В края на мача отборът заслужено тичаше през зеленото поле и не направи нищо, освен да празнува и полето обилно с шампанско (