С победа днес на Световното първенство по художествена гимнастика през 2023 г. Симон Байлс стана най-титулуваната гимнастичка в историята. The Асошиейтед прес съобщава, че след двугодишната й почивка от спорта - и по-малко от три месеца след завръщането й - Байлс спечели индивидуалната титла в многобоя за шести път в кариерата си.

Днешната победа се случи 10 години след като тя спечели първото си световно първенство, което също се случи в Белгия, където се проведе днешното първенство. Когато беше само на 16, Байлс постигна 58.399 точки на греда, партер, прескок и щанги, за да победи Ребека Андраде, която по това време беше бразилската защитаваща шампионка, с 1.633 точки.

Симон Байлс

Пиер Марко Така/Гети изображения

Симон Байлс току-що стана най-възрастната жена, спечелила шампионата на САЩ по гимнастика на 26

Златният медал е общо 27-ата световна титла на Байлс – и това бележи нейния 21-ви златен медал. Днешната чест идва само два дни след като тя изведе жените на САЩ до седма поредна победа в отборното състезание, което също постави рекорд в спорта. В момента Байлс има 34 медала от световни първенства и олимпийски игри, което й дава отличието да бъде най-титулуваната гимнастичка, мъже или жени. Олимпиадата в Париж е след по-малко от година и Байлс доказва, че е готова да покаже на света, че е най-добрата, която някога е била.

click fraud protection

Завръщането на Байлс към гимнастиката идва след Олимпийските игри в Токио, когато тя се справяше с психически блок, който спортистите наричат ​​"извивките." Известно е, че тя се отстрани от състезания, за да работи върху психичното си здраве. Но преди да успее да помисли за Париж, тя може да влезе в историята отново този уикенд. Състезанието продължава с още събития, включително финалите на прескок и щанги за жени в събота. Събитията в неделя включват финали на греда и земни упражнения.