Ve městě je nový úřadující šampion: Americký fotbalový tým žen včera triumfoval ve finále mistrovství světa 2015 v kanadském Vancouveru a porazil Japonsko působivým skóre 5:2.

Tým USA tímto třetím vítězstvím překonal rekordy a je oficiálně jedinou zemí v historii mistrovství světa žen, která si domů přivezla neuvěřitelné tři zlaté trofeje (1991, 1999 a nyní v roce 2015). A zatímco společné úsilí těchto působivých dam vedlo k jejich vítězství, musíme smeknout klobouk před ženami, které ze sebe vydaly maximum a bod po bodu zvyšovaly skóre. Tobin Heath, který zajistil hladký náskok týmu, zpečetil dohodu gólem v 54. minutě, zatímco Lauren Holiday zpevnila čtvrtou střelu.

Ale byla to Carli Lloyd (výše), kteří se stále ještě hodně ze země snaží vrátit své čelisti na místo. Tato hráčka se zapíše do historie jako jediná žena, která úžasně dosáhla hattricku a skórovala tři cíle ve finále ženského mistrovství světa – a splnila je v prvních 16 minutách turnaje hra. Na konci zápasu tým zaslouženě přeběhl po zelené louce a nedělal nic jiného než oslavoval a naléval spoustu šampaňského (