Zimní olympijské hry 2018 jsou v plném proudu a historicky druhý týmový závod v krasobruslení již skončil. Medaile byly uděleny (USA braly bronz, pokud jste zvědaví), ale fanoušci bruslení se mají na jednotlivých akcích stále na co těšit.

Vzrušení a očekávání z toho, kdo bude v olympijské soutěži nejlepší, způsobily, že mnozí milovníci tohoto sportu si kladou otázku: Kdo je nejlepší krasobruslař všech dob?

Je to subjektivní dotaz se stejně subjektivními odpověďmi, ale shromáždili jsme několik nesporně špičkových bruslařů, o kterých si myslíme, že se hodí, v abecedním pořadí podle křestního jména.

Pojďme proklouznout, ano?

Spusťte prezentaci

Boitano je americký singlista, který vyhrál zlato na Zimních olympijských hrách v roce 1988 v kanadském Calgary proti intenzivní soutěž Briana Orsera (prvního muže, který na olympiádě přistál s trojitým axelem) ve vhazování, které bylo nazváno a "Bitva Brianů." Tento olympijský duel byl Mezinárodním olympijským výborem nazván „největší atletickou bitvou“ letošních her.

Oba Brianové byli ve volném programu prakticky nerozhodní, ale Boitano složil osm trojitých skoků v jediném programu a odvezl si zlato.

Americká bruslařka Heissová dominovala ženskému krasobruslení během své soutěžní kariéry svými elegantními pohyby a vyhrála obojí NÁS. a mistrovství světa každý rok až do zimních olympijských her v roce 1960. Je také první bruslařkou, která dokázala seskočit dvojitým axelovým skokem, což se jí podařilo v roce 1953. Poté, co odešla ze závodního bruslení, se ponořila do herectví.

Pokud jste sledovali olympijské hry v Soči (nebo 18 Tanec s hvězdami), tento dynamický taneční pár na ledě určitě poznáte, i když jejich proslulost nemá nic společného s tím, proč jsou na tomto seznamu. Davis a White jsou jako pár nejdéle působícím týmem tance na ledě ve Spojených státech jediný, kdo kdy vyhrál olympijské zlato, který účinně redefinuje soutěžní tanec na ledě pro náš věk. Jejich šarm a atletická zdatnost je dovedly k olympijským zlatým, stříbrným a týmovým bronzovým medailím a dalším dvěma zlatým medailím z mistrovství světa.

Button je krasobruslař, který je stále jediným Američanem vyhrát mistry Evropy v bruslení. Vyhrál sedm šampionátů za sebou v USA, počínaje, když mu bylo 16 let, a je prominentním analytikem tohoto sportu od doby, kdy odešel do důchodu poté, co získal zlatou olympijskou medaili.

Byl prvním bruslařem, který při vystoupení dopadl na dvojitou axelu, a jako první v soutěži dopadl na trojitý skok. jediný muž, který je současně držitelem olympijských, světových, evropských, severoamerických a amerických národních titulů, což z něj činí jednoho z největších ze všech čas.

Grafström byl švédský krasobruslař, který získal více olympijských medailí než kterýkoli krasobruslař v historii a byl známý vymýšlení mnoha pohybů si dnes užili na olympijských hrách, včetně spirály, letmého točení vsedě a otočky vsedě.

Je také pouze jedním ze dvou sportovců v historii, kteří získali zlaté medaile na zimních i letních olympijských hrách, protože letní olympijské hry v roce 1920 představovaly týden zimních sportů. Na jeho první olympiádě v Antverpách se mu rozbila jedna brusle a musel si z města koupit pár kudrnatých bruslí, protože byly jediné dostupné. I tak vyhrál.

Může se zdát divné mít na tomto seznamu jednu bruslařku samostatně, ale není to divné, když se podíváte na bruslařku SSSR Irinu Rodninu. traťový rekord. Získala zlato v párovém bruslení v několika hrách s různými partnery a mezi nimi vyhrála každou soutěž, které se zúčastnila po dobu 11 let.

Britské tančící duo na ledě Jayne Torvill a Christopher Dean byli pár, který zlomil ruskou dominanci nad tancem na ledě a jejich olympijským programem. Bolero je tak úžasně skvělá, že pravděpodobně navždy změnila svět bruslení. Dostalo naprosto dokonalé skóre.

Britský bruslař John Curry byl jedním z nejvýraznějších a nejstylovějších bruslařů, kteří kdy zdobili led, a jeho elegantní umění z něj udělalo nelítostného konkurenta. Navíc zisk zlaté medaile mužů na olympijských hrách v roce 1976, získal také nejvyšší bodový součet v historii mužského krasobruslení.

Je těžké se rozhodnout, kde začít s americkou bruslařkou Kristi Yamaguchi, jejíž kariéra inspirovala mnohé k bruslení, včetně olympioničky z roku 2018 Karen Chen. Yamaguchi byla první asijskou Američankou, která vyhrála zlato na olympijských hrách, i když to prozradila Ve stylu před hrami v Pchjongčchangu, že to tehdy ani nevěděla.

"Je to legrační, protože v té době jsem ani nevěděla, že jsem první, dokud to nebylo hlášeno ve zprávách," řekla řekl. „To je ale v pohodě! Miluji, když za mnou přicházejí mladí bruslaři a říkají, že jsem je inspiroval, aby se dali tomuto sportu."

Kombinace jejího talentu a celoamerické grácie jí pomohla stát se oblíbenou fanouškem pro miliony lidí po celém světě světě a dokonce i nyní nadále přispívá do světa bruslení jako komentátorka NBC a mentorka bruslení.

Navzdory tomu, že mezi OH 1988 a 1992 každý rok vyhrál World's, kanadský bruslař Kurt Browning si neodvezl domů olympijskou medaili, ale to nijak nesnižuje. jeho působivé dědictví. Browning přistál první čtyřskok vůbec v soutěži a jeho dovednost spojená s působivou prací nohou na ledu mu pomohla stát se čtyřnásobným mistrem světa. Od té doby, co odešel ze soutěžení, připravuje choreografické programy pro všechny od Tary Lipinski po Patricka Chana.

Kredit: TIMOTHY A. CLARY/Getty Images

Americká bruslařka Michelle Kwan si z olympiády nikdy neodvezla zlatou medaili, ale její odkaz se nedá srovnávat. Téměř celou dekádu stála na stupních vítězů mistrovství světa (včetně olympijských let) a byla první bruslařkou od Dicka Buttona, která vyhrála prestižní James E. Sullivan Award pro Američana sportovců.

Protopopovi byli manželé a dvojice ruských bruslařů, kteří byli známí svým baletním stylem. Jejich vítězství v roce 1964 je připsáno jako zahájení nejdelší vítězné série pro zemi v historii zimních olympijských her, s 12 po sobě jdoucími zlatými medailemi, které sovětské a ruské dvojice bruslařů získaly během 42 let. Ony bruslili dobře do svých 70 let a trénoval hodiny každý den.

Kanaďan Patrick Chan je v myslích mnohých poté, co získal zlatou medaili v bruslařské týmové akci olympiády v Pchjongčchangu 2018, kde se umístil na prvním místě ve volné části mužů, ale jeho práce přesahuje že. Trojnásobný mistr světa a dvojnásobný stříbrný olympijský medailista se vrátil do soutěže po roční odmlce a za své krátké a volné programy bruslení vytvořil světové rekordy.

Američanka Peggy Flemingová byla jednou z nejvýraznějších žen v krasobruslení, zejména po svém vítězství v roce 1968 na olympijských hrách v Grenoblu, kde vyhrála. jediné zlato pro USA celé soutěže. Když bylo Flemingové 12 let, její trenér a zbytek krasobruslařského týmu Spojených států zahynuli při letecké havárii na cestě na mistrovství světa 1961. Její medaile v roce 1968 znamenala triumfální americký návrat ke sportu po takové tragédii.

I když jste ještě neslyšeli o působivém rekordu dráhy amerického bruslaře Scotta Hamiltona – vyhrál Olympijská medaile kromě čtyř po sobě jdoucích mistrovství USA a světa, NBD – pravděpodobně jste slyšeli jeho hlas. Je stálicí pro komentování bruslení a bude pokračovat zpravodajství pro NBCSN během olympijských her v Pchjongčchangu.

Norská krasobruslařka Sonja Henie byla nejen šampionkou, ale také pomohl definovat samotný sport krasobruslení. Svůj olympijský debut si odbyla v úžasně mladých 11 letech a musela se zeptat svého trenéra v polovině rutiny, co dělat dál mezi tahy, ale po umístění na posledním místě toho roku se stala nezastavitelný.

S deseti mistrovstvími světa v řadě (rekord, který dodnes nebyl překonán) byla krasobruslařskou hvězdou. Po své soutěžní kariéře byla i nadále hvězdou, pouze ve filmech a na ledových túrách, které pomohly tomuto sportu získat popularitu.