V úterý večer se v Pchjongčchangu sešly špičkové týmy krasobruslařských párů na krátkém programu dvojic olympijských her 2018.

Při pohledu na akci se všechny oči upíraly na Alexu Scimecu Knierima a Chrise Knierima, jediný americký pár na olympiádě.

Dvojnásobní národní šampióni USA už získali týmovou akci, za kterou bruslili krátký i dlouhý program. Ale pro úterní krátký program pár -kteří spolu začali bruslit v roce 2012 a v červnu 2016 se vzali- byl považován za trochu smolařský tým. U mistrů světa se umístili až na sedmém místě a na svých Grand Prix v Japonsku a USA na pátém místě

Brusle skončila tím, že si čínské Sui Wenjing a Han Cong připsaly první místo se skóre 82,39, následované OAR/Ruská Jevgenija Tarasová a 81,68 Vladimíra Morozova a Kanaďanů Meagan Duhamel a Eric Radford 76.82.

Ačkoli to nebyla jejich nejsilnější brusle, která zaznamenala pouze 65,55, Knierim’s to oslavili možnost být na Valentýna na olympijském ledě- něco, co před bruslí také oslavovali na sociálních sítích.

"Namočili jsme to," řekla Alexa NBC po jejich brusli. "Slíbili jsme, že budeme přítomni každou sekundu."

Chris také řekl, že jí po krátkém programu zašeptal „skvělá práce a šťastný Valentýn“.

Její odpověď? "Řekl jsem mu, že jediná věc, která by tomu zabránila, je mít dítě na Valentýna!"

Dvojice má také dramatický osobní příběh, přičemž Alexa Scimeca Knierim překonává vzácný a potenciálně smrtelný gastrointestinální stav před necelými dvěma lety.

"Tato soutěž je pro nás velmi smysluplná," řekla 26letá Scimeca Knierim Lidé začátkem tohoto týdne. "Už asi dva roky nám trochu chybí radost a bezstarostnost života, ze všech bojů, kterými jsme si prošli, takže jsme tady spolu, Chris a já si to prostě užíváme."

SOUVISEJÍCÍ: Americká Luger Emily Sweeney snáší děsivou havárii, nějak se prochází

Vděčí své víře za to, že ji zvládla“a na otázku, zda se taková soutěž cítí jako oslava, když prošli minimem Alexiných zdravotních bojů, pár rychle odpovídá ano. "Sto procent," řekl třicetiletý Chris Lidé.

Tato událost také představila debut severokorejských bruslařů Ryom Tae-ok, 19 a Kim Ju-sik, 25.

Ale poraženi byli Meagan Duhamel a Eric Radford z Kanady. Jako většina soutěžících v úterý měla tato dvojice pod palcem moře výher - včetně mistrů světa 2015 a 2016, sedm kanadských národní mistrovské tituly, vítězství na podzimním Classic a Skate Canada a bronzové medaile na Skate America a Grand Prix Finále.

A co je nejdůležitější, Duhamel (který dělal titulky pro záchrana psa mířícího do jihokorejského obchodu s masem) a Radford již dosáhli na zlato v Pchjongčchangu - vyhráli krátké i dlouhé programy pro Kanadu v týmové soutěži a završili soutěž ve volné jízdě.

Přesto měli Duhamel a Radford tvrdou konkurenci. Byli to hlavně Němci Aliona Savchenko a Bruno Massot, kteří v prosinci vyhráli finále Grand Prix, stejně jako zlato v USA a stříbro v Kanadě.

Savchenko je ostřílenou olympijskou profesionálkou a má dvě bronzové medaile z minulých párů ze svých čtyř předchozích olympijských her. Její párování s Massonem ji tentokrát postavilo na přední stranu smečky - i když si to s Massonem vybrali v úterý večer bruslit na krátký program minulé sezóny a říct novinářům, že je to pohodlnější jim.

Za nimi byla dvojice OAR/Rusko Yevgenia Tarasova a Vladimir Morozov a čínská Sui Wenjing a Han Cong - dva týmy, které byly také na pódiu při prosincovém finále Velké ceny.

Tarasova a Morozov jsou dvojnásobnými zlatými medailistkami z mistrovství Evropy a úřadujícími ruskými národními šampiony. Dříve na olympijských hrách získali stříbrnou medaili za přínos krátkému programu týmové akce. Měli také historii na své straně, protože ruské páry získaly zlato na každých olympijských hrách v letech 1964 až 2006.

SOUVISEJÍCÍ: Sledujte Shaun White Cry Slzy radosti poté, co vyhrál svou rekordní zlatou medaili

Wenjing a Cong toho mohli v úterý dokázat nejvíce, když vynechali olympijské hry v Soči 2014, když nebyli vybráni do týmu. Od té doby Sui podstoupila operaci obou nohou - operace, které ji donutily naučit se znovu chodit a bruslit. Vrátila se s Wenjingem s pomstou. Získali zlato na Šanghajské trofeji 2017, ve finále Grand Prix získali stříbrné medaile a na svém trofeji mají dvě stříbrné medaile z mistrovství světa. Jsou to úřadující mistři světa.

A pak je tu francouzská Vanessa James a Morgan Cipres, kteří spolu soutěžili na své druhé olympiádě. Ačkoli na evropském šampionátu málem zkazili ruské pódiové lahůdky (chyběl jim bronz o 0,01 bodu), duo během olympijské sezóny tvrdě bojovalo. Získali vítězství na podzimní klasice a získali stříbro a bronz v sérii Grand Prix Kanady a Francie.

Ale v Pchjongčchangu to byla zatím těžká cesta. Jamesovi a Cipresovi se nepodařilo dříve postoupit na volné brusle a v týmové akci pro Francii obsadili šesté místo. Na olympiádě v Soči se umístili na desátém místě.

Nyní, když byl vybrán vítěz, se páry dále zúčastní soutěže ve volném bruslení, která se odehraje ve středu.

Zimní olympijské hry 2018 jsou vysílány živě na NBC. Chcete -li se dozvědět více, navštivte teamusa.org.