Tänase võiduga 2023. aasta iluvõimlemise maailmameistrivõistlustel Simone Biles sai kõigi aegade enim kaunistatud võimlejast. The Associated Press teatab, et pärast kaheaastast spordipausi – ja vähem kui kolm kuud pärast naasmist – teenis Biles oma karjääri jooksul kuuendat korda individuaalse mitmevõistluse tiitli.

Tänane võit sündis 10 aastat pärast seda, kui ta võitis oma esimese maailmameistritiitli, mis juhtus samuti Belgias, kus toimusid tänased meistrivõistlused. Kui ta oli kõigest 16-aastane, kogus Biles 58,399 punkti üle tasakaalu, põrand, võlv ja ebatasased latid, et võita tollal Brasiilia tiitlikaitsja Rebeca Andrade'i 1,633 punktiga.

Simone Biles

Pier Marco Tacca / Getty Images

Simone Bilesist sai just 26-aastaselt vanim naine, kes võitis USA iluvõimlemise meistrivõistlused

Kuldmedal on Bilesile kokkuvõttes 27. maailmameistritiitel – ja see tähistab tema 21. kuldmedalit. Tänane au saabub vaid kaks päeva pärast seda, kui ta viis USA naiskonna võistkondlikus arvestuses järjest seitsmenda võiduni, mis püstitas ka spordirekordi. Praegu on Bilesil maailmameistrivõistlustelt ja olümpiamängudelt 34 medalit, mis annab talle tunnustuse, et ta on läbi aegade enim autasustatud võimleja, nii mees kui naine. Pariisi olümpiamängudeni on jäänud vähem kui aasta ja Biles tõestab, et on valmis maailmale näitama, et ta on parim, kes ta on kunagi olnud.

click fraud protection

Biles naaseb võimlemisse pärast Tokyo olümpiamänge, kui ta tegeles vaimse blokaadiga, mida sportlased nimetavad "keerdkäigudTa eemaldas end kuulsalt konkurentsist, et töötada oma vaimse tervise kallal. Kuid enne kui ta jõuab Pariisile mõelda, võiks ta sel nädalavahetusel taas ajalugu teha. Võistlus jätkub rohkemate üritustega, sealhulgas naiste hüppehüppe ja laupäeval toimuvate ebaühtlaste kangide finaalidega. Pühapäevaste sündmuste hulka kuuluvad tasakaalu- ja põrandaharjutuste finaalid.