Maailma tippuisutamispaaride meeskonnad kogunesid teisipäeva õhtul PyeongChangis 2018. aasta olümpiamängude paaride lühiprogrammi.

Üritusele minnes olid kõik silmad suunatud Alexa Scimeca Knierimile ja Chris Knierimile, kes on USA ainus paarimeeskond olümpiamängudel.

Kahekordsed USA rahvusmeistrid olid meeskonna arvestuses noppinud juba pronksmedali, mille eest nad uisutasid nii lühikest kui ka pikka programmi. Kuid teisipäevase lühiprogrammi jaoks paar -kes alustas koos uisutamist 2012. aastal ja abiellus 2016. aasta juunis- peeti natuke alavõitjate meeskonnaks. Nad saavutasid maailmameistrite arvestuses alles seitsmenda koha ja Jaapanis ja USA -s Grand Prix ülesandel viienda koha.

Uisulõpp lõppes sellega, et hiinlased Sui Wenjing ja Han Cong saavutasid esikoha tulemusega 82,39, millele järgnes OAR/Venemaa Jevgenia Tarasova ja Vladimir Morozovi 81,68 ning kanadalaste Meagan Duhameli ja Eric Radfordi 76.82.

Kuigi see polnud nende tugevaim uisk, mille tulemuseks oli vaid 65.55, tähistasid Knierimid

võimalus olla sõbrapäeval olümpiajääl- midagi nad tähistasid enne uisutamist ka sotsiaalmeedias.

"Me leotasime seda," ütles Alexa pärast nende uisutamist NBC -le. "Lubasime, et oleme kohal iga sekund."

Chris ütles ka, et sosistas talle pärast nende lühikest programmi “head tööd ja head sõbrapäeva”.

Tema vastus? "Ütlesin talle, et ainus asi, mis selle juures kõige tähtsam oleks, on sõbrapäeval lapse saamine!"

Paaril on ka dramaatiline isiklik lugu, Alexa Scimeca Knierim on sellest üle saanud harv ja potentsiaalselt surmav seedetrakti haigus vähem kui kaks aastat tagasi.

"See võistlus on meie jaoks väga tähendusrikas," ütles Scimeca Knierim, 26 Inimesed selle nädala alguses. "Meil on umbes kahe aasta jooksul puudunud elurõõm ja kergemeelsus kõigist võitlustest, mida oleme läbi elanud, nii et siin koos olles naudime Chrisi ja mina seda lihtsalt."

SEOTUD: Ameerika Luger Emily Sweeney talub kohutavat krahhi, kuidagi kõnnib ära

Ta tunnustab oma usku, et ta läbi sai, ja kui küsida, kas selline võistlus tundub pidulikuna, on Alexa tervisehädade mõõnast läbi saanud, vastab paar kiiresti jaatavalt. "Sada protsenti," ütles Chris, 30 Inimesed.

Üritusel debüteerisid ka Põhja-Korea uisutajad Ryom Tae-ok, 19 ja Kim Ju-sik, 25.

Võita said aga kanadalanna Meagan Duhamel ja Eric Radford. Nagu enamikul teisipäeval konkurentidel, oli ka paaril turvavöö all võidumere - sealhulgas 2015. ja 2016. aasta maailmameistrid, seitse Kanada riigi meistritiitlid, võidud sügisesel klassikal ja Skate Canada'il ning pronksmedalid Skate America'il ja Grand Prix'l Finaal.

Kõige tähtsam on Duhamel (kes tegi pealkirju Lõuna -Korea lihakaubandusse suundunud koera päästmine) ja Radford saavutas kulla juba PyeongChangis - võitis meeskonnaüritusel Kanada lühikesed ja pikad programmid ning edestas võistlust vabas uisus.

Sellegipoolest oli Duhamelil ja Radfordil terav konkurents. Põhiliselt olid kohal sakslased Aliona Savtšenko ja Bruno Massot, kes võitsid detsembris Grand Prix finaali, samuti USA -s kulla ja Kanadas hõbeda.

Savtšenko on staažikas olümpiaprofessionaal, kelle varasematest paaridest on tema neljal varasemal olümpiamängudel saadud kaks pronksmedalit. Tema sidumine Massoniga viis ta seekord paki ette - kuigi tema ja Masson valisid uisutada teisipäeva õhtul eelmise hooaja lühisaatesse, öeldes ajakirjanikele, et see tundub mugavam neid.

Nende taga olid OAR/Venemaa paar Jevgenia Tarasova ja Vladimir Morozov ning hiinlanna Sui Wenjing ja Han Cong - need kaks meeskonda, kes olid ka poodiumil detsembri Grand Prix finaalis.

Tarasova ja Morozov on kahekordsed Euroopa meistrivõistluste kuldmedalid ja valitsevad Venemaa meistrid. Varem olümpiamängudel teenisid nad hõbemedali meeskonnaürituse lühikavasse panustamise eest. Nende poolel oli ka ajalugu, sest Venemaa paarid on võitnud kulla igal olümpiamängudel aastatel 1964–2006.

SEOTUD: Vaadake Shaun White Cry rõõmupisaraid pärast tema rekordilise kuldmedali võitmist

Wenjingil ja Congil oli ehk teisipäeval kõige rohkem tõestada, sest nad jätsid 2014. aasta Sotši olümpiamängud vahele, kui neid meeskonda ei valitud. Sellest ajast peale tehti Suile mõlema jala operatsioon - operatsioonid, mis sundisid teda uuesti kõndima ja uisutama õppima. Ta tuli Wenjingi kõrval tagasi kättemaksuga. Nad võitsid 2017. aasta Shanghai trofee kulla, võitsid Grand Prix finaalis hõbemedalid ja nende karikavõistlusel on kaks maailmameistrivõistluste hõbedat. Nad on valitsevad maailmameistrid.

Ja siis veel prantslased Vanessa James ja Morgan Cipres, kes võistlesid koos oma teisel olümpial. Kuigi nad rikkusid Euroopa meistrivõistlustel peaaegu Venemaa poodiumimagusa (pronks jäi puudu 0,01 punktiga), oli duo oma olümpiahooaja kõvasti võidelnud. Nad võitsid sügisklassikal võidu ning noppisid Kanada ja Prantsusmaa Grand Prix sarjas hõbeda ja pronksi.

Kuid PyeongChangis on see olnud raske teekond. Jamesil ja Cipresel ei õnnestunud varem vabasuusatamises edasi pääseda ning nad saavutasid Prantsusmaa meeskonna arvestuses kuuenda koha. Sotši olümpiamängudel said nad kümnenda koha.

Nüüd, kui võitja on välja valitud, võtavad paarid järgmiseks ette tasuta kolmapäeval toimuva uisuvõistluse.

2018. aasta taliolümpiamängud on NBC otse -eetris. Lisateabe saamiseks külastage teamusa.org.