Moja dobrotvorna organizacija 2011. Svaka majka se računa, dobio je nekoliko mjesta na maratonu u New Yorku. U to vrijeme nisam bio neki trkač, ali natjecanje u maratonu uvijek mi je bilo na listi. Pa sam počeo trenirati. Ta je prva utrka bila izazovna, naravno, ali bilo je i nečeg uzbudljivog u njoj. Okruženi ste tisućama drugih trkača koji su se obavezali, što vam daje trenutni osjećaj drugarstva. To je također nevjerojatan način da vidite grad. Živio sam u New Yorku gotovo 30 godina i tog dana sam trčao po četvrtima koje nikada prije nisam vidio.

Prosinac u stilu - Christy Turlington

Zasluge: FOTOGRAF JON PATERSON

No, najbolji dio bio je taj što je naš tim uspio prikupiti više od 150.000 dolara za našu stvar: poboljšati pristup majčinskoj skrbi za žene diljem svijeta. Utrka nam je pomogla u financiranju svega, od osnovnih medicinskih potrepština do obuke za pružatelje zdravstvenih usluga u zemljama poput Haitija i Tanzanije. I to je iskustvo bilo toliko zadovoljstvo da sada treniram cijelu godinu. Upravo sam završio

click fraud protection
Berlinski maraton, gdje smo prikupili više od 120.000 dolara. Bila je to moja sedma utrka i uspio sam otrčati 26,2 milje u nešto više od četiri sata, što je bio moj cilj. Kad sam prešao cilj, osjetio sam takav osjećaj radosti - vjerojatno svi ti endorfini - i olakšanje, ali i postignuće. Bila je to doista lijepa stvar.