Populiariausios pasaulio dailiojo čiuožimo porų komandos antradienio vakarą susirinko Pjongčange, kur vyko trumpa 2018 metų olimpinių žaidynių porų programa.

Einant į renginį, visos akys buvo nukreiptos į Alexa Scimeca Knierim ir Chrisą Knierimą, vienintelę JAV porų komandą olimpinėse žaidynėse.

Dukart JAV nacionaliniai čempionai jau buvo iškovoję bronzos medalį komandinėje įskaitoje, už kurią čiuožė ir trumpąją, ir ilgąją programas. Tačiau trumpai antradienio programai pora -kuris pradėjo čiuožti kartu 2012 metais ir susituokė 2016 metų birželį- buvo laikoma šiek tiek nepasiekiama komanda. Pasaulio čempionuose jie užėmė tik septintą vietą, o Japonijoje ir JAV - Grand Prix.

Čiuožimas baigėsi tuo, kad Kinijos atstovai Sui Wenjing ir Han Cong užėmė aukščiausią vietą rezultatu 82,39, po to OAR/Rusijos Jevgenijos Tarasovos ir Vladimiro Morozovo 81,68, kanadiečių Meagano Duhamelio ir Erico Radfordo 76.82.

Nors tai nebuvo stipriausia jų pačiūža, surinkusi tik 65,55, „Knierim's“ šventė galimybė būti ant olimpinio ledo Valentino dieną

- kažką jie taip pat šventė socialinėje žiniasklaidoje prieš savo čiuožimą.

„Mes jį įmerkėme“, - po skate „Alexa“ sakė NBC. „Pažadėjome, kad dalyvausime kiekvieną sekundę“.

Chrisas taip pat sakė, kad po trumpos programos jai sušnabždėjo „puikus darbas ir laiminga Valentino diena“.

Jos atsakymas? „Aš jam pasakiau, kad vienintelis dalykas, kuriam tai būtų svarbiausia, yra susilaukti vaiko Valentino dieną!

Pora taip pat turi dramatišką asmeninę istoriją, įveikusi Alexa Scimeca Knierim reta ir potencialiai mirtina virškinimo trakto būklė mažiau nei prieš dvejus metus.

„Šios varžybos mums labai prasmingos“, - sakė 26 metų Scimeca Knierim Žmonės anksčiau šią savaitę. „Jau maždaug dvejus metus mums trūksta gyvenimo džiaugsmo ir lengvumo nuo visų mūsų patirtų kovų, todėl būdami čia kartu, mes su Chrisu kaip tik tuo mėgaujamės“.

SUSIJĘS: Amerikietis Lugeris Emily Sweeney ištveria siaubingą avariją, kažkaip vaikšto

Ji pripažįsta savo tikėjimą, kad ją išgydė, ir paklausta, ar toks konkursas atrodo kaip šventė, po to, kai Alexa patyrė sveikatos problemų, pora greitai atsako „taip“. „Šimtu procentų“,-sakė 30-metis Chrisas Žmonės.

Renginyje taip pat debiutavo Šiaurės Korėjos čiuožėjai Ryomas Tae-ok (19 m.) Ir Kim Ju-sik (25 m.).

Tačiau įveikti buvo Meagan Duhamel ir Ericas Radfordas iš Kanados. Antradienį, kaip ir dauguma konkurentų, pora turėjo daug laimėjimų - įskaitant 2015 ir 2016 metų pasaulio čempionus, septynis Kanados nacionaliniai čempionų titulai, pergalės „Autumn Classic“ ir „Skate Canada“ bei bronzos medaliai „Skate America“ ir „Grand Prix“ Finalas.

Svarbiausia, Duhamelis (kuris padarė antraštes išgelbėti šunį, nukreiptą į Pietų Korėjos mėsos prekybą) ir Radfordas jau pelnė auksą Pjongčange - komandinėje įskaitoje laimėjo trumpąsias ir ilgąsias Kanados programas ir užėmė viršūnę varžybose.

Vis dėlto Duhamelis ir Radfordas turėjo stiprią konkurenciją. Daugiausia buvo vokiečiai Aliona Savčenko ir Bruno Massotas, kurie gruodžio mėnesį laimėjo „Grand Prix“ finalą, taip pat aukso JAV ir sidabro Kanadoje.

Savčenko yra patyrusi olimpinė profesionalė, turinti du bronzos medalius iš ankstesnių porų per keturias ankstesnes olimpines žaidynes. Jos pora su Massonu šį kartą pakėlė ją į pakuotės priekį, nors ji ir Massonas pasirinko antradienio vakarą čiuožti į trumpąją praėjusio sezono programą, žurnalistams sakydamas, kad tai jaučiasi patogiau juos.

Už jų stovėjo OAR/Rusijos pora Jevgenija Tarasova ir Vladimiras Morozovas bei kiniečiai Sui Wenjing ir Han Cong - dvi komandos, kurios taip pat buvo ant podiumo gruodžio mėnesio „Grand Prix“ finale.

Tarasova ir Morozovas yra du kartus Europos čempionatų aukso medaliai ir Rusijos čempionai. Anksčiau olimpinėse žaidynėse jie pelnė sidabro medalį už indėlį į komandos renginio trumpąją programą. Jie taip pat turėjo istoriją, nes Rusijos poros laimėjo auksą visose olimpinėse žaidynėse nuo 1964 iki 2006 m.

SUSIJĘS: Žiūrėkite Shaun White Cry džiaugsmo ašaras laimėję rekordinį aukso medalį

Antradienį turbūt daugiausiai įrodyti turėjo Venjingas ir Kongas, nes jie praleido 2014 m. Sočio olimpines žaidynes, kai nebuvo atrinkti į komandą. Nuo tada Sui buvo atliktos abiejų kojų operacijos - operacijos, privertusios ją vėl išmokti vaikščioti ir čiuožti. Kartu su Wenjingu ji grįžo keršydama. Jie laimėjo auksą 2017 metų Šanchajaus trofėjaus varžybose, iškovojo sidabro medalius „Grand Prix“ finale ir turi du „Worlds“ sidabro medalius. Jie yra pasaulio čempionai.

Ir tada yra prancūzė Vanessa James ir Morgan Cipres, kurie kartu varžėsi antrose olimpinėse žaidynėse. Nors Europos čempionate jie beveik sugadino Rusijos podiumą (bronzos trūko 0,01 taško), duetas sunkiai kovojo per savo olimpinį sezoną. Jie iškovojo pergalę „Rudens klasikoje“, o Kanados ir Prancūzijos „Grand Prix“ serijoje iškovojo sidabrą ir bronzą.

Tačiau iki šiol tai buvo sunki kelionė Pjongčange. Jamesas ir Cipresas nesugebėjo patekti į laisvą čiuožimą anksčiau ir užėmė šeštąją vietą Prancūzijos komandinėje įskaitoje. Sočio olimpinėse žaidynėse jie užėmė dešimtąją vietą.

Dabar, kai buvo išrinktas nugalėtojas, poros kitą kartą dalyvaus nemokamų riedučių varžybose, numatytose trečiadienį.

2018 metų žiemos olimpinės žaidynės tiesiogiai transliuojamos per NBC. Norėdami sužinoti daugiau, apsilankykite teamusa.org.