In deze wekelijkse rubriek In stijl'Juwelen- en horlogeredacteur Marion Fasel deelt de inside scoop over de schatten die op haar radar staan. Zoek het elke donderdag op What's Right Now en volg Fasel op Instagram (@marionfasel) om meer edelstenen te zien die haar wereld op zijn kop zetten.

De seizoensveilingen bij Sotheby's zijn altijd gevuld met spectaculaire vintage juwelen voor schatzoekers die op zoek zijn naar iets unieks. Kort na de verkoop van belangrijke juwelen in februari, Mary-Kate Olsen werd gefotografeerd met een Cartier 4-karaats diamanten, saffier en gouden ring gemaakt rond 1953 op haar verlovingsvinger, en het leek precies op een ontwerp van het verkoopevenement. (De discrete Sotheby's-specialisten zullen het echter niet met zekerheid zeggen.) 9 Magnificent Jewels-veiling bij Sotheby's in New York, er is nog een andere Cartier-knaller in het aanbod - een gewaagde driekleurige armband van goud en lapis gemaakt rond 1940 uit de collectie van schermlegende Marlene Dietrich.

click fraud protection

Dietrich, een van de stijlvolle sterren van het filmtijdperk in Hollywood, creëerde een kenmerkende look van prachtige jurken met pailletten, strakke herenpakken en opvallende juwelen. Vaak kwamen de juwelen die ze droeg in films en foto's uit haar eigen sensationele collectie. In de film uit 1938 Engel, Dietrich pronkte met haar massieve smaragd en diamanten armband en broche van Trabert & Hoeffer-Mauboussin. Voor haar hoofdrol in Alfred Hitchcocks thriller uit 1950 Plankenkoorts Dietrich zag er oogverblindend uit Dior jurken en haar unieke armband van robijn en diamanten van Van Cleef & Arpels.

De actrice droeg het Cartier-juweel dat in de loop der jaren bij Sotheby's wordt verkocht voor verschillende foto's. Het was een geschenk van haar intieme vriend Eric Maria Remarque, de auteur van Van het westelijk front geen nieuws, die ze hielp emigreren naar de Verenigde Staten tijdens de Tweede Wereldoorlog. De co-voorzitter van Sotheby's International Jewelry Division, Lisa Hubbard, ging zitten met In stijl om ons meer te vertellen over het juweel.

FOTO'S: Beroemdheden die Cartier dragen

Hoe was het voor u om dit stuk en de foto's van Dietrich die het draagt ​​te ontvangen? Ik vond het meteen geweldig. Het is zo gedurfd, stijlvol en eigentijds, ook al is het bijna 75 jaar oud. Sieraden zijn de meest persoonlijke van de decoratieve kunsten en zijn gemaakt om gedragen te worden. In het geval van deze armband is het een perfecte weerspiegeling van de onafhankelijke geest en het zelfvertrouwen die centraal staan ​​in de persona van Marlene Dietrich.

Dietrich had een onberispelijke smaak in sieraden. Vertel me wat het ontwerp van deze armband zo speciaal maakt? Er zit zoveel stijl in het sculpturale stuk. Het gebruik van goud en het ontbreken van glinsterende stenen weerspiegelt de meer spartaanse, bijna mannelijke vormen die de overhand hadden in sieraden die rond de tijd van de Tweede Wereldoorlog werden gemaakt. De gepolijste, nauw met elkaar verweven schakels in drie kleuren goud worden verbonden door een grote gepolijste cilinder van lapis lazuli die oud is. Van Cartier was bekend dat hij interessante en vaak oude stenen in hedendaagse juwelen verwerkte, zoals ik denk dat hier werd gedaan. En het is niet te groot, maar het is ook geen sierlijk juweel. Het is perfect om overdag te dragen.

De driekleurige gouden schakels in de armband doen denken aan Cartier's Trinity Ring. Kun je met die ontwerpdetails praten in de context van de geschiedenis van Cartier?De driekleurige Trinity-links werden in 1924 door Cartier gemaakt. De witte schakel staat voor vriendschap, de geelgouden schakel voor loyaliteit en de roségouden schakel zou ware liefde betekenen. Dit is een van de blijvende motieven van Cartier en lijkt een passend cadeau van Remarque aan Marlene gezien hun hechte vriendschap.

De geschatte waarde van het juweel is $ 20.000 tot $ 30.000. Voor biedingsdetails en meer foto's van het juweel en Dietrich ga naar sothebys.com.

GERELATEERD: Zie de mooiste sieraden van Celebrity Instagrams