Wczoraj 19-latek Coco Guaff wygrał US Open 2023, jej pierwszy w historii tytuł Wielkiego Szlema.

Gauff – pierwsza amerykańska nastolatka, która wygrała turniej od czasu Sereny Williams w 1999 r., a wcześniej Tracy Austin – zatriumfowała nad Białorusinką Aryną Sabalenką. Po przegranej w pierwszym secie 3:6 Gauff odrobił straty w drugim secie 6:3 i zakończył mecz zwycięskim setem finałowym 6:2.

Coco Gauff

Getty'ego

Jej zwycięstwo następuje po rozczarowującej porażce na stadionie Francuski Open 2022w którym zwyciężyła Iga Świątek z Polski. Jednak tego lata Gauff powrócił na kort, zdobywając tytuły na turniejach Washington i Cincinnati Open. A podczas sobotniego wywiadu na korcie centralnym stadionu Arthur Ashe wezwała tych, którzy w nią wątpili.

Kim jest Coco Gauff? 5 rzeczy, które warto wiedzieć o 19-letniej supergwieździe tenisa

„Szczerze mówiąc, dziękuję ludziom, którzy we mnie nie wierzyli” – powiedziała Gauff w swoim przemówieniu. „Jakiś miesiąc temu zdobyłem tytuł 500 i ludzie mówili, że na tym poprzestanę. Dwa tygodnie temu zdobyłem tytuł na 1000, a ludzie mówili, że to największy, jaki zdobędę. Trzy tygodnie później jestem tu teraz z tym trofeum. Starałem się, jak mogłem, nieść to z wdziękiem i robiłem, co w mojej mocy.

click fraud protection

Dodała: „Dla tych, którzy myśleli, że dolewają wody do mojego ognia, w rzeczywistości dolewacie do niego gazu. A teraz naprawdę płonę tak jasno.”