Ducesa de Cambridge poate fi cea mai sportivă regală, dar sora ei mai mică Pippa ia cu siguranță coroana în familia Middleton. Tânăra de 32 de ani a concurat în atâtea competiții atletice intense încât este greu să ții cont de toate realizările ei. Chiar anul acesta Pippa a finalizat un Curs de caritate de 33 de mile prin Alpii Elvețieni, a concurat într-o țară riguroasă cursă de schi în Norvegia, și a lovit pârtiile din Elveția pentru legendara cursă Inferno.

Acum Pippa este din nou la asta. Pe 21 mai, ea și-a asumat una dintre cele mai mari provocări de până acum - alergarea Maratonului Marelui Zid în China. Cursa riguroasă nu este alergarea medie de 26,2 mile. Pe lângă desfășurarea cursului, ea a trebuit să se lupte și cu 5.164 de pași în căldură de 85 de grade. Ne-am săturat doar să ne gândim la asta. Fiind puterea pe care o are, Pippa a lovit fundul. Socrul regal s-a clasat pe locul 13 la femei și pe locul 69 din 2.444 de alergători. Poți spune rău?

După ce a terminat cursa, a vorbit cu reporterii despre dificultatea acesteia. „A fost lung, a fost greu. Secțiunile Marelui Zid au fost uimitoare, au fost unele dintre cele mai bune bucăți, în ciuda cât de grele au fost ", a spus Pippa. „Totul a fost o experiență cu adevărat unică”.

click fraud protection

Pippa a concurat în cursa pentru a strânge bani pentru British Heart Foundation, o organizație caritabilă apropiată și dragă inimii sale. Vedeți cursa în videoclipul de mai sus, începând cu ora 0:53.