V meste je nový úradujúci šampión: Americký futbalový tím žien včera triumfoval vo finále majstrovstiev sveta 2015 v kanadskom Vancouveri a porazil Japonsko impozantným skóre 5:2.

Tím USA týmto tretím víťazstvom prekonal rekordy a je oficiálne jedinou krajinou v histórii svetového pohára žien, ktorá priniesla domov ohromné ​​tri zlaté trofeje (1991, 1999 a teraz v roku 2015). A hoci spoločné úsilie týchto pôsobivých dám viedlo k ich víťazstvu, musíme skloniť klobúk pred ženami, ktoré zo seba vydali maximum a bod po bode zvyšovali skóre. Tobin Heath zabezpečil plynulú výhodu tímu gólom v 54. minúte, zatiaľ čo Lauren Holiday spevnil štvrtý zásah.

Ale bola to Carli Lloyd (vyššie), ktorý sa ešte stále snaží vrátiť svoje čeľuste na svoje miesto. Táto hráčka sa zapíše do histórie ako jediná žena, ktorej sa podarilo neuveriteľne dosiahnuť hetrik a skórovať tri góly vo finále svetového pohára žien – a splnila ich v prvých 16 minútach zápasu hra. Na konci zápasu tím zaslúžene prebehol cez zelené ihrisko a nerobil nič iné, len oslavoval a nalieval veľa šampanského (