V utorok večer sa v PyeongChangu zišli najlepšie tímy krasokorčuliarskych dvojíc na krátkom programe dvojíc olympijských hier 2018.

Pri príležitosti tejto akcie sa všetky oči zamerali na Alexa Scimeca Knierima a Chrisa Knierima, jediný tím dvojíc USA na olympijských hrách.

Dvojnásobní národní šampióni USA už získali bronzovú medailu v tímovom podujatí, za ktoré korčuľovali na krátky aj dlhý program. Ale pre utorkový krátky program manželia -ktorí spolu začali korčuľovať v roku 2012 a v júni 2016 sa oženili- bol považovaný za trochu smoliarskeho tímu. U majstrov sveta sa umiestnili až na siedmom mieste a na piatej priečke vo svojich Grand Prix v Japonsku a USA.

Korčule sa skončili tak, že o prvé miesto sa postarali Číňania Sui Wenjing a Han Cong so skóre 82,39, za ktorými nasledovali OAR/Ruská Jevgenija Tarasová a 81,68 Vladimíra Morozova a Kanaďanov Meagana Duhamela a Erica Radforda 76.82.

Aj keď to nebola ich najsilnejšia korčuľa, ktorá zaznamenala iba 65,55, Knierim’s to oslavovali príležitosť byť na Valentína na olympijskom ľade

- niečo, čo tiež oslavovali na sociálnych sieťach pred korčuľovaním.

"Namočili sme to," povedala Alexa pre NBC po ich korčule. "Sľúbili sme, že budeme prítomní každú sekundu."

Chris tiež povedal, že jej po krátkom programe zašepkal „skvelú prácu a šťastný Valentín“.

Jej odpoveď? "Povedal som mu, že jediné, čo by tomu predchádzalo, je mať dieťa na Valentína!"

Dvojica má aj dramatický osobný príbeh, pričom Alexa Scimeca Knierim víťazí zriedkavý a potenciálne smrteľný gastrointestinálny stav pred necelými dvoma rokmi.

"Táto súťaž má pre nás veľký význam," povedala 26 -ročná Scimeca Knierim Ľudia začiatkom tohto týždňa. "Radosť a bezstarostnosť života nám asi dva roky chýbala, zo všetkých bojov, ktorými sme si prešli, takže sme tu spolu a Chris si to tak trochu užívame."

SÚVISIACE: Americká Luger Emily Sweeneyová vydržala desivé zrážky, nejakým spôsobom sa prechádza

Verí svojej viere, že sa cez to dostala“a na otázku, či sa takáto súťaž považuje za oslavu, a vďaka tomu, že sa dostala do najnižších situácií, keď sa Alexa stretla so zdravotnými problémami, pár rýchlo odpovedal, že áno. "Sto percent," povedal 30-ročný Chris Ľudia.

Na podujatí sa zúčastnil aj debut severokórejských korčuliarov Ryom Tae-ok (19) a Kim Ju-sik (25).

Ale tí, ktorí porazili, boli Meagan Duhamel a Eric Radford z Kanady. Ako väčšina súťažiacich v utorok, aj táto dvojica mala pod palcom more víťazstiev - vrátane majstrov sveta 2015 a 2016, siedmich Kanaďanov tituly majstra republiky, víťazstvá na Autumn Classic a Skate Canada a bronzové medaily v Skate America a Grand Prix Finálny.

Najdôležitejšie je Duhamel (ktorý robil titulky pre záchrana psa smerujúceho do juhokórejského obchodu s mäsom) a Radford už dosiahli zlato v PyeongChangu - vyhrali krátke a dlhé programy pre Kanadu na tímovom podujatí a vyhrali súťaž vo voľnom korčuľovaní.

Napriek tomu mala Duhamel a Radford tvrdú konkurenciu. Boli to predovšetkým Nemci Aliona Savchenko a Bruno Massot, ktorí vyhrali decembrové finále Grand Prix, ako aj zlato v USA a striebro v Kanade.

Savchenko je ostrieľanou olympijskou profesionálkou a má dve bronzové medaily z minulých dvojíc za štyri predchádzajúce olympijské hry. Jej párovanie s Massonom ju tentoraz postavilo na prednú stranu balenia - aj keď si to s Massonom vybrali v utorok večer korčuľovať na krátky program minulej sezóny a povedať novinárom, že je to príjemnejšie ich.

Stáli za nimi dvojica OAR/Rusko Jevgenija Tarasová a Vladimir Morozov a čínska Sui Wenjing a Han Cong - dva tímy, ktoré boli aj na pódiu decembrového finále Veľkej ceny.

Tarasova a Morozov sú dvojnásobnými zlatými medailistkami z Európy a úradujúcimi ruskými národnými šampiónkami. Predtým na olympijských hrách získali striebornú medailu za prínos v krátkom programe tímového podujatia. Mali tiež históriu na svojej strane, pretože ruské dvojice získali zlato na každých olympijských hrách v rokoch 1964 až 2006.

SÚVISIACE: Sledujte Shaun White Cry Slzy radosti po zisku rekordnej zlatej medaily

Wenjing a Cong toho mohli v utorok dokázať asi najviac, pretože vynechali olympijské hry v Soči 2014, keď neboli zaradení do tímu. Odvtedy Sui podstúpila operáciu oboch nôh - operácie, ktoré ju prinútili naučiť sa znova chodiť a korčuľovať. Vrátila sa po boku Wenjinga s pomstou. Získali zlato na Shanghai Trophy 2017, získali strieborné medaily vo finále Grand Prix a na svojom puzdre majú dve strieborné medaily. Sú to úradujúci majstri sveta.

A potom sú tu Francúzky Vanessa Jamesová a Morgan Cipresová, ktoré súťažili na svojej druhej spoločnej olympiáde. Napriek tomu, že na majstrovstvách Európy takmer pokazili ruské pódiové umiestnenie (bronz im chýbal o 0,01 bodu), duo počas svojej olympijskej sezóny tvrdo bojovalo. Získali víťazstvo na jesennej klasike a striebro a bronz v sérii Grand Prix Kanady a Francúzska.

Ale v Pchjongčchangu to bola doteraz náročná cesta. Jamesovi a Cipresovi sa nepodarilo postúpiť na voľnú korčuľu skôr a v tímovom podujatí pre Francúzsko obsadili šieste miesto. Na olympiáde v Soči sa umiestnili na desiatom mieste.

Teraz, keď je vybraný víťaz, sa dvojice najbližšie zúčastnia súťaže v bezplatnom korčuľovaní, ktorá sa uskutoční v stredu.

Zimné olympijské hry 2018 sa vysielajú v priamom prenose na NBC. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte teamusa.org.