Lindsey Vonn je ob koncu tedna, ko je prišla na slabše prvenstvo v zimskih olimpijskih igrah 2018, obljubila, da bo ženskim alpskim spustom dala vse, kar je imela, da si povrne olimpijski naslov.

Medtem ko je nekoliko padla pri svojem cilju, je odlikovana ameriška smučarka na dogodku zaslužila bron - medalja pa jo je prvič v osmih letih spravila do solz.

"Tako je koristno," je za NBC povedala, da si je prislužila bron. "Seveda bi si želel zlato medaljo, vendar je to neverjetno in tako sem ponosen."

"Dala sem vse od sebe," je rekla tudi, ko se ji je glas zlomil. "Delal sem rit."

33 -letna Vonn je dejala, da je čustveno misliti, da bo to verjetno njen zadnji olimpijski nastop v spustu.

"To je bila tek," je dejala in dodala. "Žalostno je. To je moj zadnji spust. Želim si, da bi lahko nadaljeval. Zelo se zabavam, rad imam to, kar počnem, vendar moje telo verjetno ne more vzeti naslednjih štirih let. "

S svojo dobro prijateljico Sofijo Goggia iz Italije, ki je bila prva s 1:39:22, je Vonn dosegla 1:39:69 in jo uvrstila na drugo mesto v finalu spusta s približno 30 smučarji. Toda pozneje je bila Norvežanka Ragnhild Mowinckel, ki je dosegla svoj najboljši čas spusta doslej in dosegla 1: 39,31.

click fraud protection

»Danes sem smučal na odlični dirki. Sofia je smučala bolje kot jaz, «je za NBC povedala Vonnova, potem ko sta z Goggio tekmovali, a preden je Mowinckel prišel s hriba.

Vonn je tudi priznal, da njen osebni pomen med tekmovanjem ni bil izgubljen.

»Težko je bilo razmišljati, da bo to moja zadnja olimpijska dirka v spustu. Trudila sem se, da bi čustva zadržala skupaj, vendar sem vse pustila na gori, kot sem rekla, da bom, in ponosna sem na svoj nastop, «je še povedala.

Vonn se je v sredo zjutraj (v torek zvečer na državni strani) vrnila na pobočja le nekaj dni po tem, ko je bila na svojem prvem nastopu na zimskih igrah v več kot osmih letih na šestem mestu.

TK

Zasluge: Andreas Rentz/Getty

The razočaranje v Super-G je močno pritisnila na Vonn - najbolj odlikovano smučarko vseh časov -, da si prisluži medaljo na svojem podpisnem dogodku, spustu, drugem od treh dogodkov, na katerih nastopa na igrah.

Pri 33 letih je Vonnovo edino olimpijsko zlato prišlo iz zmage na smuku na igrah leta 2010 v Vancouvru (kjer si je prislužila tudi bron v Super-G). Vonn zaradi poškodbe kolena ni ubranila svojega naslova na zimskih igrah 2014 v Sočiju.

POVEZANE: Tega nerodnega mednožnega obliža na uniformah za hitro drsanje ekipe ZDA ni mogoče spremeniti

Pred prireditvijo je Vonn zaslužil najhitrejši čas na nedeljskem treningu, z Mikaelo Shiffrin pa 22-letnim smučarskim fenomenom ki je na olimpijskem prvencu leta 2018 osvojila zlato vendar ni uspela osvojiti medalje v svoji posebnosti - ko je kasneje ta teden opustil, da bi se osredotočil na skupni dogodek, se je zdelo, da so možnosti velike, Vonn bi lahko dobil medaljo za ekipo ZDA.

Po dirki je Shiffin na Twitterju čestital Vonnu za osvojeni bron.

Tudi brez Shiffrina v mešanici je bilo pričakovati, da bosta Goggia in Tina Weirather iz Liechtensteina huda konkurenca.

Vonn je v finalu spusta zasedla sedmo mesto, za Goggio in Liechtensteinom-sprememba tempa, saj je prva v Super-G. Ker so bili pred njo njeni glavni tekmeci, je natančno vedela, koliko časa mora imeti, da jo postavi za medaljo.

Le dan pred dogodkom je Vonn - ki je v svoji karieri osvojila 81 naslovov svetovnega pokala - objavila serijo tvitov, ki izrazil, kako pomemben bi bil njen nastop v finalu spusta, saj je bil to verjetno njen zadnji olimpijski nastop v tem dogodku za njeno kariero.

"Jutri bom izrinila iz štartnih vrat, kar bo najverjetneje moja zadnja olimpijska dirka v spustu," je zapisala. "Vem, da vsi od mene pričakujejo veliko, od sebe pa pričakujem še več... Zagotavljam pa lahko samo eno stvar; Jutri bom dal vse, kar imam. Računajte na to. "

Vonn ni tuja pri premagovanju verjetnosti, saj si je v svoji karieri opomogla od številnih poškodb - vključno z dvema raztrganima ACL, dvema pretresima možganov in več zlomljenimi kostmi. Včasih je bilo videti, da je tekmovanje v PyeongChangu malo verjetno, potem ko se je novembra 2016 med treningom v Koloradu zrušila. Zlomila je humerusno kost v desni roki, zaradi česar ni mogla premakniti desne roke, njena kariera pa je bila ogrožena. Popolnoma si ni opomogla šele junija letos, ravno ob pripravah na zimske igre v PyeongChangu.

Zadnji mesec se je kvalificirala za ekipo ZDA in od takrat je povedala tekmuje v imenu svojega ljubljenega pokojnega dedka, ki jo imenuje "angel varuh".

POVEZANE: Trojni Axel je impresiven, a spoznajte edino žensko, ki je na tekmovanju doslej dosegla štirikratni skok

Vonn je tekmovala v spustu z dedkovimi začetnicami na čeladi in po dirki za NBC povedala, da kljub temu, da ni osvojil zlata, "še vedno mislim, da sem bil ponosen nanj."

Potem ko ni uspela osvojiti medalje v Super-G, se je Vonn oglasila na Twitterju in izrazila razočaranje, obenem pa ohranila pozitiven ton.

"Ponosen sem na način smučanja in na napad na progo," je zapisal Vonn. "Dal sem vse od sebe in prišel kratek. To je življenje."

Toda če obravnavanje izgube ni bilo dovolj, Vonn so ga zasmehovali privrženci predsednika Donalda Trumpa po objavi svojega tvita, očitno zaradi kritik uprave konec lanskega leta. Napadi so celo spodbudili nekdanjo olimpijsko nogometašico Julie Foudy, da stopi v obrambo smučarke:

Vonn je v odgovoru zahvalil Foudyju za podporo in dodal: "Trdo delam in poskušam biti najboljša oseba, kar sem lahko. Če me ne marajo, mislim, da je njihova izguba. "

V sredo naj bi se Vonn pomerila z Mikaelo Shiffrin v ženski alpski kombinaciji Četrtek, ki bo vključeval spust (Vonnova posebnost) in slalom (Shiffrinov posebnost).

Čeprav se na teh olimpijskih igrah sooča z več deset mlajšimi tekmovalci, je Vonnova dejala, da svojih let ne vidi kot problem.

POVEZANE: Francoske plesalke na ledu, ki so imele okvaro v garderobi, so se vrnile in osvojile olimpijsko medaljo

"Imam veliko več izkušenj. To sem že nekajkrat doživel in že sem osvojil olimpijsko zlato, zato nisem nervozen, «je dejal Vonn na Danes pokazati. »Ne čutim pritiska, poznam rutino. Mislim, da mi daje prednost to, da sem starejši, zato me za mlade puške še ne skrbi. "

Dodala je: "Psihično sem močnejša, veliko bolj verjamem vase in vem, česa je moje telo sposobno."

Le še en dogodek je pred nami, svet pa čaka, ali bo največja smučarka vseh časov imela (potencialno) pravljični olimpijski finale za vse starosti.