Najboljše ekipe na svetu za umetniško drsanje so se v torek zvečer zbrale v PyeongChangu na kratkem programu parov olimpijskih iger 2018.

Če se odpravimo na dogodek, so bile vse oči uprte v Alexa Scimeco Knierim in Chrisa Knierima, edino ekipo ameriških parov na olimpijskih igrah.

Dvakratni državni prvaki ZDA so v ekipni konkurenci že pobrali bronasto medaljo, za katero so drsali tako kratke kot dolge programe. Toda za torkov kratki program je par -ki sta skupaj začela drsati leta 2012 in se poročila junija 2016- veljalo je za malo slabše ekipe. Na svetovnih prvakih so se uvrstili le na sedmo mesto, na Japonsko in v ZDA pa na peto mesto.

Drsanje se je končalo s Kitajcem Sui Wenjing in Han Cong, ki sta z rezultatom 82,39 zasedla prvo mesto, sledila sta OAR/Ruskinja Jevgenija Tarasova in Vladimir Morozov 81,68 ter Kanadčana Meagan Duhamel in Eric Radford 76.82.

Čeprav to ni bil njihov najmočnejši drsalnik, ki je dosegel le 65,55, so Knierimovi slavili priložnost biti na olimpijskem ledu na Valentinovo- nekaj, kar so slavili tudi na družabnih medijih pred drsanjem.

"Vpijali smo ga," je Alexa povedala za NBC po njunem drsanju. "Obljubili smo, da bomo prisotni vsako sekundo."

Chris je tudi dejal, da ji je po kratkem programu zašepetal "odlično delo in vesel Valentinovo".

Njen odziv? "Rekel sem mu, da je edino, kar bi bilo najboljše pri tem, to, da imaš otroka na Valentinovo!"

Par ima tudi dramatično osebno zgodbo, ki jo je premagala Alexa Scimeca Knierim redko in potencialno smrtonosno stanje prebavil pred manj kot dvema letoma.

"To tekmovanje je za nas zelo pomembno," je dejala 26 -letna Scimeca Knierim Ljudje v začetku tega tedna. "Že približno dve leti nam primanjkuje veselja in brezskrbnosti v življenju, od vseh bojev, ki smo jih preživeli, zato sva s Chrisom tukaj samo uživala."

POVEZANE: Američanka Luger Emily Sweeney zdrži grozljivo nesrečo, nekako odide

Njeni veri pripisuje zasluge, da ji je uspelo, in na vprašanje, ali se takšno tekmovanje počuti kot praznovanje, potem ko sta prebolela najnižje zdravstvene težave Alexa, par hitro odgovori da. "Sto odstotkov," je povedal 30-letni Chris Ljudje.

Na dogodku je bil tudi prvenec severnokorejskih drsalcev Ryom Tae-ok, 19, in Kim Ju-sik, 25.

Toda zmagala sta Meagan Duhamel in Eric Radford iz Kanade. Kot večina tekmecev v torek je imel par za sabo morje zmag - vključno s svetovnimi prvaki v letih 2015 in 2016, sedem kanadskih naslovi državnega prvaka, zmage na jesenski klasiki in skate Canada ter bronaste medalje na Skate America in Grand Prix Končno.

Najpomembneje pa je Duhamel (ki je bil na naslovnicah za reševanje psa, ki se odpravlja v južnokorejsko trgovino z mesom) in Radford sta že osvojila zlato v PyeongChangu - zmagala je na kratkih in dolgih programih za Kanado v skupinskem delu in bila na vrhu tekmovanja v prostem rolkanju.

Kljub temu sta Duhamel in Radford prišla do hude konkurence. Predvsem sta bila Nemka Aliona Savchenko in Bruno Massot, ki sta decembra osvojila finale Grand Prixa, zlato v ZDA in srebro v Kanadi.

Savchenko je prekaljena olimpijska profesionalka, z dvema bronastima medaljama iz preteklih parov na štirih prejšnjih olimpijskih igrah. Njeno združevanje z Massonom jo je tokrat postavilo na čelo čopora - čeprav sta se z Massonom odločila da bi v torek zvečer drsal na kratki program lanske sezone in novinarjem povedal, da se mi zdi lažje njim.

Za njimi sta bila OAR/ruska para Jevgenija Tarasova in Vladimir Morozov ter Kitajca Sui Wenjing in Han Cong - dve ekipi, ki sta bili tudi na stopničkah na decembrski finalni tekmi za Veliko nagrado.

Tarasova in Morozov sta dvakrat dobitnika zlatih medalj na evropskem prvenstvu in aktualna ruska državna prvaka. Prej na olimpijskih igrah so si prislužili srebrno medaljo za prispevek k kratkemu programu ekipnega dogodka. Na svoji strani so imeli tudi zgodovino, saj so ruski pari na vseh olimpijskih igrah od leta 1964 do 2006 osvojili zlato.

POVEZANE: Oglejte si Shauna White Cry solze radosti, potem ko je osvojil svojo rekordno zlato medaljo

Wenjing in Cong sta morda imela največ v torek, saj sta zamudila olimpijske igre v Sočiju 2014, ko nista bila izbrana v ekipo. Od takrat je Sui prestala operacijo na obeh nogah - operacije, zaradi katerih se je morala znova naučiti hoditi in drsati. Z maščevanjem se je vrnila skupaj z Wenjingom. Osvojili so zlato na Shanghai Trophyju leta 2017, v finalu Grand Prixa so vzeli srebrne medalje in v svoji trofeji imajo dve srebrni medalji svetovnega prvaka. So aktualni svetovni prvaki.

Potem pa še Francozinja Vanessa James in Morgan Cipres, ki sta skupaj nastopili na svojih drugih olimpijskih igrah. Čeprav sta na evropskem prvenstvu skoraj pokvarila sladko rusko stopničko (zgrešila je bron za 0,01 točke), sta se dvojica v olimpijski sezoni močno borila. Na jesenski klasiki so dosegli zmago, v seriji Grand Prix Kanade in Francije pa osvojili srebro in bron.

Toda v PyeongChangu je bilo to doslej težko potovanje. Jamesu in Cipresu ni uspelo napredovati na proste drsalke in sta na ekipnem prvenstvu Francije zasedla šesto mesto. Na olimpijskih igrah v Sočiju so zasedli deseto mesto.

Zdaj, ko je izbran zmagovalec, se bodo pari naslednjič udeležili brezplačnega drsanja, ki bo določeno za sredo.

Zimske olimpijske igre 2018 se v živo predvajajo na NBC. Če želite izvedeti več, obiščite teamusa.org.