Моћи Принц Хари добити још шармантније? Добротворни члан краљевске породице није могао да сакрије своје узбуђење док је бодрио победнике на Инвицтус играма, посебно свог доброг пријатеља — двоструког ампутираног — који је победио у трци на 200 метара.

Док се Дејв Хенсон пробијао кроз трку у Орланду, Флорида. У уторак, 31-годишњи Ројал и остатак публике су наводно устали на ноге док је тркач прешао циљну линију са најбољим временом на свету ове године — 25,04 секунде, према Људи. Хари се могао видети како навија и показује на Хенсона са трибина док се приближавао победи у такмичењу у параолимпијском стилу.

Када је Хенсон добио златну медаљу, Хари је отишао до стазе, широко се осмехнуо и загрлио свог другара. „Летили сте“, наводно му је рекао. Хенсон је био само један од многих победника којима је Хари честитао тог дана. Принц је одвојио времена и да се фотографише са сребрном и бронзаном медаљом бившег америчког војника победници трке, при чему су се њих тројица придружила Хенсону док су британска и америчка заставе биле закачене около њих.

click fraud protection

Хари се такође побринуо да поздрави спортисте који су се такмичили тог дана, укључујући спортисту тима САД Мајкла Кејсера који је изгубио леву руку у ракетном нападу док је служио у Авганистану, наводи Дневна пошта. Добротворни принц је основао Игре за рањене и повређене ветеране 2014. године, а прве Инвицтус Гамес одржане су те године у Лондону.