Данашњом победом на Светском првенству у уметничкој гимнастици 2023. Симоне Билес постао најодликованија гимнастичарка икада. Тхе Ассоциатед Пресс извјештава да је након двогодишње паузе у спорту — и мање од три мјесеца након повратка — Билес освојила титулу у појединачном вишебоју по шести пут у каријери.

Данашња победа догодила се 10 година након што је освојила своје прво светско првенство, које је такође било у Белгији, где је одржано данашње првенство. Када је имала само 16 година, Билес је постигла 58.399 поена на греди, паркету, прескоку и пречкама и победила Ребеку Андраде, која је у то време била бранилац титуле Бразила, за 1.633 поена.

Симоне Билес

Пиер Марцо Тацца/Гетти Имагес

Симоне Билес је управо постала најстарија жена која је освојила првенство САД у гимнастици са 26 година

Златна медаља је Билесина 27. титула светског шампиона у укупном поретку — и означава њену 21. златну медаљу. Данашња част долази само два дана након што је довела Американке до седме узастопне победе у тимском такмичењу, што је такође поставило рекорд у спорту. Тренутно, Билес има 34 медаље на светским првенствима и Олимпијским играма, што јој даје признање да је најодликованија гимнастичарка, икада, мушка или женска. Олимпијске игре у Паризу су мање од годину дана и Билес доказује да је спремна да покаже свету да је најбоља што је икада била.

click fraud protection

Билес се враћа гимнастици након Олимпијских игара у Токију, када се суочила са менталним блоком који спортисти називају "твистиес.“ Познато је да се удаљила од такмичења да би радила на свом менталном здрављу. Али пре него што буде могла да размишља о Паризу, могла би поново да уђе у историју овог викенда. Такмичење се наставља са још догађаја, укључујући финале у прескоку за жене и на полугама у суботу. Недељни догађаји укључују греду и финале вежби на поду.