U gradu je nova aktualna prvakinja: ženska nogometna reprezentacija SAD-a trijumfirala je u finalnoj utakmici Svjetskog prvenstva 2015. jučer u Vancouveru u Kanadi i pobijedila Japan s impresivnih 5-2.

Reprezentacija SAD-a srušila je rekorde ovom trećom pobjedom i službeno je jedina zemlja u povijesti Svjetskog prvenstva za žene koja je kući donijela golema tri zlatna trofeja (1991., 1999. i sada 2015.). I dok je zajednički napor ovih impresivnih dama doveo do njihove pobjede, moramo dignuti kape ženama koje su najjače udarale i povećavale rezultat poen za poen. Osiguravši glatku prednost momčadi, Tobin Heath postigao je dogovor golom u 54. minuti, dok je Lauren Holiday učvrstila četvrti udarac.

Ali to je bila Carli Lloyd (iznad) koji još uvijek velik dio zemlje pokušava vratiti svoje čeljusti na mjesto. Igračica će ući u povijest kao jedina žena koja je iznenađujuće postigla hat trick, zabijajući tri gola, u finalu Svjetskog prvenstva za žene - i postigla ih je u prvih 16 minuta igra. Na kraju utakmice, ekipa je zasluženo istrčala preko zelenog terena i ništa drugo do slavila i zalila šampanjcem (